Kominy bez zmartwień, czyli kominy z naturalnego pumeksu wulkanicznego.

Kominy bez zmartwień, czyli kominy z naturalnego pumeksu wulkanicznego.

Budowa i remont
25/07/2024
Informacje do kontaktu
Napisz do: FHU Sobkowiak
606756498
Więcej informacji

Oferujemy, najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne na rynku, duńskie kominy Skorsten Single Modul. Wykonane są z niezwykłego materiału – islandzkiego pumeksu wulkanicznego. Jest on w 100% naturalny, neutralny pod względem CO2 i przyjazny dla środowiska. Jedynym śladem środowiskowym jest wykop, sortowanie i transport. Kształtki kominowe wykonuje się z masy powstałej ze zmieszania wulkanicznego pumeksu z cementem jako spoiwa. Nie stosuje się żadnej innej obróbki i energochłonnych procesów technologicznych obciążających naturalne środowisko. Finalny produkt pozostawia za sobą nikły ślad ekologiczny i węglowy. Pumeks jest wyśmienitym naturalnym izolatorem. Tak doskonałym, że kominy z niego wykonane mogą mieć bezpośrednią styczność z materiałami łatwopalnymi. Jako jedyne na świecie. Są bardzo wytrzymałe na wysoką temperaturę (+1000°C) i na nagłe jej wzrosty. Posiadają odporność na pożar sadzy. Nie jednorazową, jak powszechnie oferowane kominy ceramiczo-betonowe, tylko wielokrotną.
System jest jednomodułowy. Składa się tylko z jednej powtarzalnej kształtki, która idealnie spełnia wszystkie funkcje trzech elementów składowych każdego ceramiczno-betonowego komina. Jeden moduł zastępuje cienką wewnętrzną rurę ceramiczną, wełnę mineralną i zewnętrzny pustak konstrukcyjny. Nie ma groźby pęknięcia ceramicznego trójnika, gdyż jego po prostu tam nie ma. Nie ma też kontrowersyjnej wełny skalnej, gdyż jest niepotrzebna. Budowa pojedynczego modułu jest maksymalnie uproszczona.
W górnej części kształtki jest okrągła niecka, w dolnej wypustka. Jedno w drugie idealnie pasuje. System jest tak prosty w montażu, jak dziecięce klocki. Pumeks z lawy wulkanicznej jest lekki, więc można go stawiać bez pomocnika. Producent dopuszcza zmontowanie jego przez każdego biegłego technicznie właściciela budynku lub inną osobę, nie będącą specjalistyczną firmą, udzielając na komin 30-letniej gwarancji.
W przypadku montażu komina ceramiczno-betonowego, ryzyko popełnienia rażących błędów wykonawczych, wpływających na bezpieczeństwo domowników, komina i budynku jest bardzo duże. Tak duże, że nawet firmy, które stawiają te kominy na co dzień, popełniają notorycznie i uporczywie te same błędy.
Na etapie stawiania pumeksowego komina nie musimy martwić się na jakiej wysokości umieścić trójnik, jak to jest w przypadku ogólnodostępnego komina ceramiczno-betonowego. Gdy przyjdzie kiedyś na to czas, bardzo łatwo wykonujemy otwór przyłączeniowy precyzyjnie w miejscu, gdzie jest on potrzebny, a nie dostosowujemy się do istniejącego trójnika, umieszczonego na losowo wybranej wysokości, podczas stawiania komina, gdy nasz dom był w stanie surowym. Na tym etapie często inwestorzy nie mają zielonego pojęcia, gdzie ten trójnik właściwie umieścić. Jest to niezwykle ważna zaleta tych kominów (a kominów ceramiczno-betonowych-wada).
Jest najbezpieczniejszy, ze wszystkich dostępnych kominów, do domu z bala, do domu wykonywanego w technologii szkieletowej, do każdego innego typu domów drewnianych, do chat krytych strzechą lub drewnianym gontem, czyli do budynków, w których komin musi spełniać obostrzone przepisy przeciwpożarowe i być w najwyższym stopniu niezawodny. Nawet podczas pożaru komina. Z testów wynika, że przy 1000°C w kominie przez pół godziny, temperatura na zewnątrz komina wzrasta tylko o 1°C. Gdyby więc taki pożar w nim wybuchł, jest w stanie zapewnić tego typu budynkom pewne i trwałe bezpieczeństwo.
W remontowanych starych (także zabytkowych) domach (często z drewnianymi stropami), w których wymienia się zdegradowane stare kominy ceglane, jest niezastąpioną alternatywą.
Jest idealny do wszelkiego typu nowoczesnych domów energooszczędnych z rekuperacją (domów niskoenergetycznych, domów o niemal zerowym zużyciu energii lub domów pasywnych). Przechodzi test Blower Door (test dmuchawy). To narzędzie diagnostyczne przeznaczone do pomiaru szczelności budynku, będące elementem audytu energetycznego całego domu.
Komin z pumeksu wulkanicznego Single Modul można stawiać do całkowitej maksymalnej wysokości 26,25 m. Część wolnostojąca ponad dachem może dochodzić do 2 m. Gdy będzie zazbrojony czterema prętami w narożnikach, może wystawać ponad dachem nawet 6,75 m.
Double Modul to dwumodułowa wersja komina z naturalnego pumeksu wulkanicznego. Może mieć maksymalną wysokość 30 m, w tym, będąc zazbrojony, może wystawać ponad dachem jako wolnostojący nawet do 11 m, a do tego posiadać zamontowane stopnie dla kominiarza. Z fundamentem o odpowiedniej kubaturze, pełniącym funkcję przeciwwagi, może być wolnostojący do 11 m, także na całej swojej wysokości od podłoża. I w tej wersji może posiadać stopnie dla kominiarza, umożliwiające mu wspięcie się po nich na górę, nawet od poziomu gruntu, bez wchodzenia do budynku. Jest więc kominem do zadań specjalnych. Tam gdzie inne kominy nie dają sobie rady, on jest w stanie spełnić najtrudniejsze wymagania. Jest do tego bezpieczny, trwały i bezawaryjny.
Z naturalnego pumeksu wulkanicznego wykonywane są także zewnętrzne kominki otwarte (w trzech szerokościach paleniska), które można zabudować własnymi autorskimi obudowami lub tylko otynkować i pomalować. Mogą być wyposażone w metalową barierę żaru i podnoszony argentyński grill.
Tel. 683273341 i 606756498. Dokładny opis kominów wraz z filmami pod adresem: https://salonsobkowiak.pl/kominy-rodzaje-problemy-rady.php#kominy-z-pumeksu-wulkanicznego

Wyświetleń: 0