Nasady kominowe, przedłużenia komina, wkłady kominowe, kominy izolowane

Nasady kominowe, przedłużenia komina, wkłady kominowe, kominy izolowane

Budowa i remont
15/12/2020
Informacje do kontaktu
Napisz do: Rurykominy
517 075 431
200 zł
Więcej informacji

Oferuję sprzedaż:

– wkładów kominowych (rury okrągłe i owalne)
– nasad kominowych (nasady dymne typu strażak, nasady wentylacyjne typu turbowent/turboslim)
– kominów izolowanych, wolnostojących montowanych na zewnątrz budynków.
– systemów turbo – przeznaczonych do odprowadzenia spalin z pieców z zamknięta komorą spalania.
– przedłużeń komina izolowanych (0,5 metra i 1.0 metra)

Nasady kominowe:
Spełniają one następujące funkcje – przeciwdziałanie odwracaniu się ciągu kominowego, a także zabezpieczanie przewodu kominowego przed deszczem, śniegiem i działaniem warunków atmosferycznych. Jednym z zadań nasad kominowych jest ponadto wspomaganie ciągu kominowego, gdy jest on za słaby.
Nasady kominowe działają w oparciu o energię wiatru, wytwarzają w kominie podciśnienie i dzięki temu stabilizują ciąg kominowy. Montaż tych nasad zaleca się na kominach wentylacyjnych, spalinowych i dymnych.

nasady stałe:
(daszek, dyflektor, wywietrznik typu H) wykazują się ograniczoną skutecznością działania z tego względu, że nie zmieniają swojego położenia w stosunku do kierunku wiejącego wiatru; wraz ze zmianą kierunku wiatru zmieniają się również parametry. Sprawdzają się jako zabezpieczenie komina przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

nasady samonastawne:
(typu strażak) ich konstrukcja pozwala na zmianę położenia wraz ze zmianą kierunku wiatru, dzięki czemu nawet jego najmniejszy podmuch sprawia, że nasady ustawiają się zgodnie z kierunkiem wiania. Wytwarza się w ten sposób podciśnienie, które zasysa spaliny z przewodu kominowego i jednocześnie poprawia sprawność urządzeń grzewczych.

nasady obrotowe:
(turbovent, turboslim) to turbiny napędzane siłą wiatru, ze specjalnie ukształtowanymi łopatkami wciągającymi powietrze lub spaliny z komina. Urządzenia wyróżniają się tym, że najlepiej wykorzystują siłę wiatru, dlatego ich montaż zaleca się na wylotach przewodów wentylacyjnych.

System TURBO przeznaczony jest do odprowadzenia spalin z pieców z zamknięta komorą spalania.
Są to specjalistyczne kominy służące do odprowadzania spalin z kotłów grzewczych wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej w procesie spalania. Część ciepła zawartego w spalinach odzyskuje się przez schłodzenie i wykroplenie pary wodnej z produktów spalania.

Wyświetleń: 6